Η Β ΕΘΝΙΚΗ ΕΙΝΑΙ ΕΔΩ 4-2 η ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ

Κάντε like στο κάτω μέρος της ανάρτησης και μοιραστείτε την χαρά με τους φίλους σας!

ΛΗΞΗ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ.
ΙΣΤΟΡΙΚΗ ΜΕΡΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΑΤΡΑ.

88' ΓΚΟΛ για τον Πλατανιά με τον Αθανασιάδη
Gossip: Με την λήξη του αγώνα, οι αθλητές θα μπούν στα αποδυτήρια και θα επιστρέψουν στον αγωνιστικό χώρο με μπλουζάκια "Παναχαϊκή Πρωταθλήτρια 2011"
85' Ο Βασίλης Γεωργίου ενημερώνει στα μικρόφωνα τον κόσμο να μην αποχωρήσει μετά το τέλος του αγώνα καθώς ακολουθεί μεγάλη φιέστα
83' Κόρνερ για την ΠΓΕ εκτελεί ο Ντίνας και με κεφαλία ο Λιούρδης ΓΚΟΟΟΟΟΟΛ 4-1
79' Αλλαγή για την ΠΓΕ. Ουρτάδο εκτός, Δελαπόρτας εντός. Αποθέωση από τους φιλάθλους.
75' Μπλουζάκια που γράφουν "Παναχαϊκή Πρωταθλήτρια 2011" κάνουν την εμφάνισή τους.
73' Ξέφρενα γλέντια στις εξέδρες. "Σήκωσέ το, το γ@μ..ο" φωνάζουν οι φίλαθλοι.
67' ΓΚΟΟΟΟΟΛ για την Παναχαϊκή με τον Ουρτάδο
63' ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ 2-1 η Παναχαϊκή με τον Καραγιάννη
57' Δεύτερη αναγκαστική αλλαγή για την ΠΓΕ. Ο Λουμπαρδέας μπαίνει, στην θέση του Ατματζίδη
55' Ανεβαίνει και πιέζει η Παναχαϊκή
52' Καλή ευκαιρία από τον Ατματζίδη
48' Διακοπή λόγω τραυματισμού παίκτη του Πλατανιά.
Gossip: Το γκόλ της Παναχαϊκής συνοδεύτηκε από χιλιάδες κορδέλες και χαρτάκια στον αέρα, ενώ οι φίλαθλοι της ΠΓΕ χειροκρότησαν το πολύ όμορφο γκολ του Πλατανιά.
45+2' Λήξη πρώτου ημιχρόνου
45' Δύο λεπτά καθυστερήσεις
44' Φάουλ κερδίζει ο Φούφουλας, στήνει ο Ντίνας και εκτελεί χωρίς αποτέλεσμα.
39' ΓΚΟΛ για τον Πλατανιά με πολύ ωραίο σούτ απο τα 30 περίπου μέτρα παγώνει το γήπεδο.
34' Μεγάλη ευκαιρία για γκόλ απο τον Ατματζίδη. Πιέζει η ΠΓΕ για το δεύτερο γκόλ.
29' ΓΚΟΛ για την ΠΓΕ. Ο Καραγιάννης εκμεταλλεύεται την καλή εκτέλεση φάουλ του Ντίνα και με κεφαλιά από το σημείο του πέναλτι γράφει το 1-0
21' Νέα μεγάλη ευκαιρία για την ΠΓΕ. Ο Ουρτάδο κάνει το βολέ στην κίνηση αλλά η μπάλα αποκρούεται σε κόρνερ
20' Αλλαγή για την ΠΓΕ. Ο Καραγιάννης στην θέση του Κυβελίδη! Ο Κυβελίδης αποχώρισε τραυματισμένος.
18' Καλή φάση για τον Πλατανιά. Λίγα μέτρα άουτ η μπάλα.
10' Δεύτερο κόρνερ για την ΠΓΕ
3' Μεγάλη ευκαιρία η ΠΓΕ με τον Ντίνα με κεφαλιά αλλά η μπάλα βγαίνει κόρνερ
3' Πρόβλημα με τα δίχτυα της ΠΓΕ. Μικρή διακοπή
2' Δυναμικά ξεκίνησε η Παναχαϊκή

-Περίπου 9.000 κόσμος παρακολουθεί τον αγώνα. Το πέταλο είναι κενό.
-Ξεκίνησε ο αγώνας με 5λεπτη καθυστέρηση
-Ο Αλέξης Κούγιας ως συνήθως στον πάγκο της Παναχαϊκής
-Πριν την έναρξη του αγώνα τηρήθηκε ενός λεπτού σιγή στην μνήμη του άτυχου πυροσβέστη Χρήστου Μαντά

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Μαντάκης (Ημαθείας) Γιοβανόπουλος – Καραγκιοζόπουλος (Ημαθείας).

ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ: Χάχαλης, Δαμιανίδης, Ντίνας, Ιωάννου, Κοιλιάρας, Λαμπρόπουλος, Κοκλιώτης, Ουρτάδο, Ατματζίδης, Κυβελίδης (22' λ.τ Καραγιάννης), Φούφουλας.

ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ ΧΑΝΙΩΝ: Λιούρδης, Πότσι, Μουνάφο, Αθανασιάδης, Κατσικοκέρης, Κατρανίτσας, Μαρτσάκης, Παληγεώργος, Μυρτσέτα, Προβατίδης, Τζάνης.